3D (3 boyutlu)DOLGU

 • Dolgu maddeleri cilt estetiğinde daha güzel bir görüntü elde etmek, oluşan çizgileri yok etmek, sarkmış cildi toparlamak veya yüze hacim kazandırmak gibi amaçlarla kullanılır.

  Yapılan bu uygulamaların etkinliği, sonuçlarının ne kadar güzel olduğu veya ne kadar kalıcı olduğu ile ilgilidir. İşte 3D Dolgu bu konudabir devrim...

  DOLGU MALZEMESİ ÖNEMLİ

  Kullanılan dolgu malzemesinin kalitesi ile işlemi yapan doktorun tekniği ve becerisi çok önemlidir. Ancak ciltteki problemlerin düzeyinin de atlanmaması gereken önemli bir nokta olduğunun altını çizmk gerekir. Kollajen ve elastin düzeyi azalmış bir ciltte dolgu çok kısa sürede kaybolur ya da derinleşmiş çizgilerde dolguya rağmen cilt düzelmez ve çöküntü yine de belirgin kalabilir. Bu gibi durumlarda daha güzel net sonuçlar elde edebilmek için kullanılabilecek yeni bir yöntem olan 3D dolgu işlemi devreye girmektedir. Bu metod, kanül ve radyofrekans uygulamalarının geliştirilmiş kombinasyonu olan bir cihaz yardımıyla yapılan, dolgu işlemlerinin daha güzel sonuçlar vermesi ve daha kalıcı olmasını sağlar. Cihazda farklı boy ve çaplarda ucu kalp şeklinde geliştirilmiş kanüller mevcuttur. Bu kanüllerde radyofrekans enerjisi vardır.

  Dolgu

  DOĞRU UYGULAMADA SONUÇ MÜKEMMEL

  Derin çizgiye sebep olan bölgede cilt altına kanül ile girildiğini ve kalp şeklindeki kanül sayesinde derinin derin çizgilerinde altta oluşmuş yapışıklığın Radyofrekans enerjisi sayesinde açılır. Uygulama yapılan bölgede kanama olmaz ve tekrar yapışıklık meydana gelmez, ve bu işlem tek başına derin deri çizgisinin düzelmesini ve hafiflemesini sağlar.

  Radyofrekans enerjisinin cildin üst katmanına zarar vermeden hedef doku ile buluşması sağlanmış olur. Kanül harici var olan ince iğneleri sayesinde yüzdeki ince çizgilere kadar işlemler yapılabilir. Kollajen artışı sonrası ince çizgilerde azalma ve ciltte gençleşme sağlanır. Ayrıca kanülle radyofrekans uygulaması sırasında işlem yapılan bölgede, tünel duvarlarına püskürtülen beton gibi protein yıkımından kaynaklı bir tabaka oluşur. Bu bir tünel görüntüsüne benzetildiğinden bu tekniğe ‘tunnel’ tekniği de denmektedir. Çöküntü olan alanda bu sayede bir lifting oluşur ve çöküntü kaybolur. Yapılan bu işlemden sonra kanül çıkarılmadan dolgu maddesi enjeksiyonu da yapılmaya olanak sağlayan bir aparatı da mevcuttur. Böyle bir işlem sonrası Özellikle 3 Boyutlu yapıya sahip bir dolgu ürününün kullanımı ile yapılan dolgunun daha uzun ömürlü vedaha hacimli bir görüntü oluşması da sağlanmış olur.

  KANAMASIZ VE AĞRISIZ İŞLEM

  Doğal ve dikkat çekici görünüme ameliyat olmadan kavuşmanın en etkili yollarından biri olan 3D dolgu işleminin kanamasız,ağrısız ve acısız gerçekleştirilebilmesinin yanı sıra çok kısa sürede sonuç alınması da önemli bir avantajdır.

  İZMİR ÖZEL SERENA POLİKLİNİĞİ
  İzmir 3D Dolgu