İzmir Diyetisyen

İzmir Diyetisyen

İzmir Özel Serena Polikliniği ailesi olarak doktor ve diyetisyen iş birliği ile disiplinli çalışmalarımızla sağlığınızı ve sizi önemsiyoruz.Peki bu yola nasıl başlıyoruz?

 • İlk Basamak : Vücut Analizi ve Kan Alımı

  Öncelikle Tanita ile mevcut kilonuzu,vücut yağ oranı(%-kg),kas oranı,su oranını,bazal metabolizma hızı(BMH) ve diğer bileşenleri görebileceğimiz ayrıntılı bir analiz yapıyoruz.Diyetisyenlerimiz analizleri yorumladıktan sonra ideal kilonuzu hesaplıyor ve sizi ideal kilonuza getirecek olan süreci planlıyor. Bizi seçmeye karar verdiğinizde hemşirelerimiz polikliniğimizde kanınızı aldıktan sonra anlaşmalı olduğumuz Biolab’dan çıkan kan tahlili sonuçlarına göre doktor muayenesi ve değerlendirmeden sonra tekrar diyetisyenlerimize yönlendiriliyorsunuz.

 • İkinci Basamak : İlk Beslenme

  Diyetisyenlerimiz ilk beslenme görüşmenizde yaşınız, boyunuz, kilonuz, cinsiyetiniz, günlük fiziksel aktiviteniz, varsa sağlık sorununuz ve sosyal yaşantınızı göz önünde bulundurularak size özel beslenme programı düzenliyor.1.5 saat sürecek olan bu görüşmede diyette doğru adımlar,zaman kontrolü,besin günlüğü,beslenme eğitimi,diyetinizi nasıl uygulayacağınız hakkında bilgiler veriliyor. Uzman kadromuz tüm ayrıntıları titizlikle inceliyor bu sebeple diyet ancak size özel olduğunda verimli olacaktır.Diyet kısıtlamalardan çok sağlıklı yaşam için atılan bir adımdır.

 • Üçüncü Basamak : Kontrol ve Motivasyon

  Beslenme düzeninizin oturması için kontrolleriniz haftalık olarak yarım saatlik zaman dilimlerinde yapılmaktadır.Sürekliliğin olması motivasyonun artmasını sağlayacaktır.

 • Dördüncü Basamak : Koruma Programı

  İdeal kilonuza geldiğinizde 1 ay süren koruma programlarımızla size sosyal yaşantınızı diyetle nasıl paralel yürüteceğinizi anlatıyoruz.

İzmir Diyet
İzmir Diyetisyen
İzmir Zayıflama
İzmir Beslenme Danışmanlığı
İzmir Beslenme Koçluğu