LAZER İLE DÖVME SİLME

Dövme (tattoo), yüzyıllardır vücut estetiği için çeşitli boyaların iğne ile ciltte şekiller oluşturarak yapılan bir kalıcı boyama tekniğidir. Bazı dövmeler geleneksel nedenlerle, bazıları ise süs amaçlı yapılmaktadır. Dövme yerine göre kimi zaman estetik olmakta, yerine göre de yaptıran tarafından sonradan istenmediği için çıkarılmak istenmektedir. Gençler tarafından yaptırılan dövmeler daha sonra bazen hastanın sıkılması ya da sosyo-kültürel sebeplerle çıkarılmak istenmektedir. Ancak günümüzde insanlar zaman içinde dövmelerini sildirmek veya yenilemek ihtiyacı hissederler.

Lazer ile Dövme Silme

Dövmeleri çıkarmak yapılması kadar kolay olmamakla birlikte gelişen son sistem lazer teknolojileri ile dövme sildirmek kolaylaşmıştır. Eskiden pek çok yöntem denenmiş ama lazerler hepsinden daha etkili olmuştur.

Güneş ve kar ışımasından korunduktan sonra dövme silme işlemi her mevsim yapılabilir. Dövme silme işlemine başlanan bölgenin güneşten korunması gerekir. Çünkü dövme silme işleminin yapılacağı yüzeyin güneşten uzak tutulması gerekir. Özellikle bronz tenlerde uygulamak sakıncalıdır. Derinin renginin açılmasını beklemek uygun olur. Bronzlaşma sonucu pigmentasyon arttığı için cilt koyulaşır ve lazer ışınları bu koyulaşmış pigmentleri görerek cildin etkilenmesine ve ciltte lekelenme ve yanıklara sebep olabilir. Bu yüzden de dövme silme işleminin öncesi ve sonrasında güneşten korumak gerekir.

Vücudun her yerindeki dövmeler lazerle dövme silme işlemi yapılarak çıkarılabilir.

İzmir Dövme Silme İzmir Q Switch ND YAG Lazer