MEDİKAL KİRPİK PERMASI

Medikal kirpik perması özel perma makaraları ile yapılan ve kirpiklere kavis kazandıran bir kirpik bakım işlemidir. Yaklaşık 1 saat süren kirpik perması işleminde, kirpikleriniz uygun boyda bir kirpik bigudisine sarılarak uygun medikal solüsyonlar uygulanır. İki ayrı medikal solüsyon işlemi arasında kirpikleriniz hava ile temas etmeyecek şekilde maske ile korunur. İlk defa yapıldığında ortalama 1 – 1,5 ay; ikinci veya üçüncü defa yapıldıktan sonra ortalama 2 – 3 ay süreyle kirpikleriniz kıvrık kalır. Belirtilen sürenin sonuna geldiğinizde, kirpikleriniz eski halini alır.

Kirpik permasında kullanılan tüm malzemeler medikal ve hipo-alerjiktir, dolayısıyla sağlığı tehdit edecek bir yönü yoktur. Ancak hamilelerde permada kullanılan kimyasal madde bileşikleri bazı istenmeyen yan etkiler doğurabilmektedir. O nedenle hamilelik şüphesi olan hanımların kirpik perması yaptırması uygun değildir.

medikal_kirpik_permasi

Polikliniğimizde medikal kirpik perması işlemi doktor kontrolünde steril uygulama odasında hemşireler veya sağlık personeli tarafından yapılmaktadır. Kullandığımız ürünler FDA onaylı Avrupa menşeili medikal dermakozmetik ürünlerdir. Doktor olmadan ve sterilizasyonu uygun olmayan odalarda yapılan permalar tedavisi zor olan göz enfeksiyonlara yol açabilmektedir.Bu işlemin mutlaka poliklinik ortamında yapılması gerekmektedir.

İzmir Medikal Kirpik Perması