İZMİR SAÇ EKİMİ

Saç ekim sayfamız sadece bilgilendirme amaçlı olup, tanı ve tedavi amaçlı olarak kullanılamaz.Sağlık hizmeti amaçlı kullanımından kaynaklanacak tüm sorumluluk, kullanan kişilerin kendisine aittir. Sağlık konularında çözüm amaçlı olarak hekiminize danışınız.

Saç Ekiminde FUE Tekniği

Saç ekimi bir saç kökü nakli işlemidir. Tüm dünya da uygulanan şekliyle saç kökleri doner bölgesinden FUE Saç ekim tekniği ile alınır. Bu yöntemde verici alandan saç kökleri teker teker alınarak ekime hazır hale getirilir. FUE Saç ekim tekniğinde başarılı bir saç ekiminin en önemli kriteri, sonucun doğal görünümüdür.

FUE Saç ekim tekniği uygulamasındaki süreç nedir?

  • 1)MUAYENE
  • 2)CHECK-UP
  • 3)LOKAL ANESTEZİ
  • 4)GREFTLERİN ALINMASI
  • 5)GREFTLERİN FOTOĞRAFLANMASI
  • 6)KANALLARIN AÇILMASI
  • 7)GREFTLERİN EKİLMESİ
  • 8)SAÇLARIN İLK KEZ YIKANMASI
  • 9)SAÇLARIN ÇIKMAYA BAŞLAMASI
Saç Mezoterapisi

FUE Saç ekim tekniği ile ekilen saçların çıkmama riski nedir?

Bilimsel araştırmalar santimetre karede 80 adet orta kalınlıkta saç sıklığının deriyi tamamen örtebildiğini göstermektedir. Ancak bu sıklık kişinin Foliküler Ünitelerinin saç kökünden zengin veya fakir oluşu ile ilgilidir. “Daha çok üçlü kök içeren Ünitelerle” santimetre karede 30 adet yeterli bir sıklık sağlarken “daha çok ikili Ünitelerde” bu sayı 40'a kadar yükselir. Saç ekimini gerçekleştirecek Plastik Cerrahla saç sıklığı detaylı olarak konuşulmalı, el yordamı göz kararı yöntemlerden uzak durulmalıdır. Her hangi bir sağlık sorunu ya da travma geçirmemesi durumunda saçların çıkmaması söz konusu olamaz.

FUE Saç ekim tekniği ne kadar sürede tamamlanır?

Ekilecek kök sayısına bağlı olarak değişmekle beraber ortalama 8-10 saat sürmektedir.

FUE Saç ekim tekniğinde iz kalma durumu söz konusu mudur?

Uygulamada hiçbir kesi ve dikiş olmamasından dolayı bir haftalık iyileşme süreci sonrasında yapılacak temizleme işleminden sonra ciltte herhangi bir iz kalmaz.

FUE Saç ekim tekniği ile hangi bölgelerden kök alınır?

Bu teknikte kıl kökleri dönor bölge olarak bilinen iki kulak arasından alındığı gibi, dönor bölgenin yetersiz olması durumunda gögüs, sırt, bacak, kol veya kolatı bölgelerinden de alınmaktadır.

Saç ekimi operasyonlarında; sadece Tıp Doktorları, Uzmanlar ve Saç Ekim Hemşireleri çalışmalıdır.

İzmir Saç Ekimi